Duyuru

2003 yılında ulusal zircir olma hedefi ile faaliyete giren firmamız, 1700'ü aşkın istihdam ettiğimiz personelimiz ile 6 şehir 58 şubede sizlere hizmet sundu. Ancak ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor dönemde yaşanan ekonomik daralma sebebiyle Marka Gıda Alışveriş Merkezleri adı altında hizmet veren firmamızın faaliyetine son verilmiştir.

14 yıllık faaliyetimiz boyunca bize destek veren siz değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

Marka Grup Enerji

"Marka Her Yerde Herkes Markada."

Marka Grup Enerji Hakkında

Marka Grup Güneş Enerji Santrali (GES)

Sivas'ta bulunan Marka Grup Güneş Enerji Santrali (GES); 1140,0 KW kurulu gücü ile ortalama500 kişinin tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılar.

 

Marka Grup Güneş Enerji Santrali Bilgileri

Kurulu Güç :       1140,00 kW

Kurulu Güce Oranı :        % 0.0007

Yıllık Elektrik Üretimi :    ~ 1500 MWh

Güneş Paneli :  Hanwha SolarOne

Santralin Yeri :   Sivas

İşletmeci Firma :              Marka Grup

Lisans No :          Lisanssız

 

Marka Grupi Güneş Enerji Santrali (GES)

Marka Grup Güneş Enerji Santrali (GES) Sivas'ta bulunmaktadır. Marka Grup firmasına ait santral 1140,90 KW kurulu gücü ile Türkiye'nin 1263. Sivas'ın ise 20. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye'nin 195. büyük Güneş Enerji Santrali'dir. GES'te Hanwha SolarOne marka fotovoltaik güneş paneli kullanılmıştır. Marka Grup Güneş Enerji Santrali ortalama 1140.014 kilovatsaat elektrik üretimi ile 500 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Marka Grup Güneş Enerji Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 466 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Bu üretim kapasitesine sahip olan bir Güneş Enerji Santrali lisanssız elektrik üretim tesisi ile elektrik faturasının ulusal elektrik fiyatları üzerinden yılda yaklaşık 564.365 TL daha az geleceği söylenebilir. Ayrıca yıllık 1480.014 kWh üretim kapasitesine sahip olan böyle bir enerji tesisin ürettiği elektrik TEİAŞ tarafından yurtdışından ithal edilmiş olsaydı toptan fiyatı ile yaklaşık olarak 242.569 TL ödeme yapılacaktı. Bu nedenle Marka Grup Güneş Enerji Santrali (GES) enerjide dışa bağımlılığımızın azalmasına da katkıda bulunur.

  • Marka Grup Tarım Hayvancılık
  • Marka Grup Enerji
  • Marka Grup Tekstil
  • Marka Grup Sera Organik Tarım
  • Marka Grup Biogaz
  • Marka Grup Süt
  • Marka A.V.M.
  • Marka Grup Yumurta