Duyuru

2003 yılında ulusal zircir olma hedefi ile faaliyete giren firmamız, 1700'ü aşkın istihdam ettiğimiz personelimiz ile 6 şehir 58 şubede sizlere hizmet sundu. Ancak ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor dönemde yaşanan ekonomik daralma sebebiyle Marka Gıda Alışveriş Merkezleri adı altında hizmet veren firmamızın faaliyetine son verilmiştir.

14 yıllık faaliyetimiz boyunca bize destek veren siz değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

İsmail Kaplan

"Marka Gıdanın 55 şubesi olduğunu biliyor musunuz ?"

İsmail Kaplan Kimdir?

1936  yılında  Sivas merkez Kabasakal köyünde dünyaya gelen Marka Grup Ailesinin Yegane Mimarı İsmail KAPLAN  

Evli ve 6 çocuk  babasıdır.

1959  yılında Sivas’a  gelen KAPLAN  fırıncılıkla iş hayatına  atılmıştır. Rızkın 10 da 9 u ticaret ve cesarettedir sözünü ilke edinerek 1960 yılında bugünki Marka Grubun ilk temelini 4 eylül mahallesinde küçük bir tahta baraka içerisinde  bir bakkal işletmesi olarak açmış ve böylece ticaret hayatına başlamıştır.   

Çalışma hayatı boyunca erken kalkan erken yol alır politikasını uygulayarak her gün sabah 05 00 açılan işletme gece 24 00 a kadar hizmet vermeye devam etmiştir…

Çocuklarının büyüdüğünü fark eden kaplan 1992 yılında market 2001 i açarak emin adımlarla ilerlemeye devam etmiştir.

Onursal başkanımız İsmail KAPLAN 2003 yılında Marka Grubun kurulmasıyla birlikte 1960 yılından bu yana doğruluk ve dürüstlükle bu günlere taşıdığı bayrağı  yıllarca edindiği bilgi birikimi ile birlikte çocuklarına  devretmiştir.