Duyuru

2003 yılında ulusal zircir olma hedefi ile faaliyete giren firmamız, 1700'ü aşkın istihdam ettiğimiz personelimiz ile 6 şehir 58 şubede sizlere hizmet sundu. Ancak ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor dönemde yaşanan ekonomik daralma sebebiyle Marka Gıda Alışveriş Merkezleri adı altında hizmet veren firmamızın faaliyetine son verilmiştir.

14 yıllık faaliyetimiz boyunca bize destek veren siz değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

Hakkımızda

"Marka Gıdanın 55 şubesi olduğunu biliyor musunuz ?"

Kurumsal Bilgiler

Anadolunun Yükselen Değeri Olma Yolunda

 • Marka yaptığı güçlü yatırımlarla, kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürmektedir. Bugün bölgenin Sivas,Tokat,Kayseri,Yozgat ve Amasya İl ve İlçelerinde 55 Şubesi ile yaklaşık 95.000 m² lik mağaza büyüklüğüne sahiptir.
 • Mağazalarımızda 40.000 farklı ürün çeşitini tüketicilerine sunmaktadır.
 • Marka standart hizmet, kalite anlayışı ile yatırımlarına devam etmektedir. Ulusal zincir olma yolunda emin adımlarla ilerleyen şirketimiz, ilk aşamada çevre illerinde de yatırım çalışmalarına devam etmektedir.
 • Kurulduğu günden bugüne; kaliteli, güvenli ve ucuz hizmet anlayışını ilke edinen Marka AVM, Öncelikle yerel tedarikçilerle ve ulusal firmalarla işbirliği içerisine girmiştir. MARKA, gıda üretim sertifikası olmayan hiçbir gıda ürünün satışını yapmamaktadır. Sürekli kalite, Sürekli kontrol ilkesini benimseyen MARKA; Ürün teminin de yerel ve ulusal firmalara öncelik vererek, bölgemizin ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.
 • Marka Tarım ve Köyişleri bakanlığından onaylı, bölgemizin en modern kırmızı ve beyaz et ve et ürünleri işleme tesislerine sahiptir. Reyonlarımızda satışa sunulan ürünler, her aşamada gıda mühendisimizin denetimindedir. Hijyenik koşullarda üretilip paketlenen; Kırımızı ve beyaz et ürünleri soğuk zincirle satış noktalarına ulaştırılmaktadır.
 • Bölgemizin seçkin bakliyat ve kuruyemiş ürünlerini değerlendirmek amacıyla yola çıkan MARKA, bölgemizin en modern bakliyat ve kuruyemiş işleme tesislerini kurmuştur. Tam otomatik makinelerle el değmeden paketlenerek satışa sunulan ürünler; Marka Bakliyat ve İlbey Bakliyat adı altında halkımızın tüketimine sunulmuştur. Kaliteli, taze ve sağlıklı yumurta üretimini desteklemek amacı ile yumurta paketleme tesisleri kurulmuş ve İlbey Yumurta markasıyla halkımızın beğenisine sunmuştur.
 • Meyve ve sebze reyonlarında ucuz, kaliteli ve doğal ürün anlayışından taviz vermeyen MARKA, sektörünün en hızlı yapılanmasını bu alanda gerçekleştirmiştir. Üreticiden, tüketiciye doğrudan ürün teminini ilke edinen MARKA, Mersin ve Antalya’da yapılanmasını tamamlamıştır. Tüketiciler, Kaliteli ve doğal sebze-meyve ürünlerine uygun fiyata aracısız MARKA AVM’lerde ulaşmaktadır.
 • Marka koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini benimsemiştir. Bu ilke doğrultusunda 1700 personel isdihdam etmektedir. MARKA personeli her türlü sosyal ve ekonomik güvenceye sahiptir. MARKA, personel gelişimine ve eğitimine önem vermektedir. Bu amaçla personel eğitim merkezi kurmuş, profesyonel eğiticilerden hizmet almaktadır.
 • Şirket yapılanması; Yönetim Kurulu, Satın Alma, Bilgi İşlem, Finans, İnsan Kaynakları, İdari İşler, Muhasebe, Üretim, Gıda Kontrol, Ar-Ge, Reklam ve Halkla İlişkiler birimlerinden oluşmaktadır.
 • MARKA AVM; modern ve standartlara uygun 30.000 m² açık, 20.000 m² kapalı alanda gıda depolama, 950 m² et ve et ürünleri işleme tesisine, 1.200 m² bakliyat ve kuruyemiş işleme-paketleme tesisine, 500 m² yumurta paketleme tesisine, 2.400 m² sebze-meyve depolama ve işleme tesisine sahiptir. MARKA hizmetlerini 85 adet çeşitli tonajlarda ki araçlarla lojistik ve servis ağı ile hizmet vermektedir. Bölgemizin sosyal ve kültürel gelişimine önemli katkılar sunan MARKA, pek çok etkinliğe gönüllü olarak sponsor olmuştur. Kent kültürünün gelişmesi,  sosyal yardımlaşma ve dayanışma adına pek çok etkinlik düzenlemiştir. Ülkemiz için sorumluluğunun bilincinde olan MARKA, Sosyal ve kültürel etkinliklerde her zaman yer almaya devam edecektir.

 • Bölgemizin sosyal ve kültürel gelişimine önemli katkılar sunan MARKA, pek çok etkinliğe gönüllü sponsor olmuştur. Kent kültürünün gelişmesi ve sosyal dayanışma adına pek çok kampanya düzenlemiştir. Ülkemiz için sorumluluğunun bilincinde olan MARKA, Sosyal ve kültürel etkinliklerde her zaman yer almaya devam edecektir.